April 2020Kolektiv autorů

 

Zelené potraviny 

Mladý ječmen a chlorella pyrenoidosa  jsou zelené potraviny stvořeny Přírodou samou. Namíchala je  přesně tak, jak náš organismus potřebuje a může nejlépe využít. Svým významným antioxidačním působením braní vzniku a šíření mnoha onemocněním. Jedná se o vysoce komplexní potraviny, obsahují v ideálním poměru takřka všechny živiny nutné ke správné funkci našeho těla, jsou schopny optimalizovat tělesné funkce a vytvořit tak prostředí pro dlouhý a zdravý život. Zelené potraviny nejsou lékem, přesto léčí.

„Na vlastní kůži jsem se přesvědčila, jak nevyčíslitelnou hodnotu a užitek zelené potraviny mají. Detoxikovala jsem se, vyživila a obnovila vnitřní rovnováhu organismu. Zelené potraviny  mě nabíjí energií každý den, cítím se svěží a zdravá. Dáte-li péči svému tělu, mnohonásobně se vám odvděčí.“

 

Proč užívat zelené potraviny ?

Žijeme v moderní přetechnizované době a stáváme se otroky svých zaměstnání. Často nás tlačí čas, nemůžeme se v klidu, dobře a kvalitně najíst. Není jednoduché si opatřit nutričně plnohodnotné potraviny. Strava na pultech supermarketů má mnohdy nevhodné složení. Nejsou dodržovány technologické postupy zpracování a přípravy potravin. Půda je degenerovaná a obsah živin v ovoci a zelenině každým rokem klesá. Přitom nároky populace na přísun živin neustále rostou. Stoupá frekvence výskytu civilizačních onemocnění, jako je nadváha, zvýšená hladina cholesterolu nebo glykémie. Celkový zdravotní stav obyvatelstva České republiky je katastrofální, diabetiků, alergiků a astmatiků jsou statisíce až miliony. Náš organismus se kontinuálně zanáší, zakyseluje, oslabuje a neregeneruje. My jsme jediní, kdo může vzít zodpovědnost za své zdraví do vlastních rukou. Následující text vám prozradí více a ukáže možnosti uzdravení.

 

Mladý ječmen 

Mladý ječmen je 100 % vstřebatelný svěží, enzymaticky živý nápoj plný vitamínů, minerálních látek, stopových prvků a aminokyselin. Obnovuje acido-alkalickou rovnováhu, považuje se za nejucelenější zásadotvornou stravu. Mladý ječmen obsahuje vitaminy, které aktivují enzymy pomáhající při prevenci nemocí a patologických stavů. Má vysoký obsah betakarotenu, vitaminu C, E a vitaminů řady B: B1,B2, B3, B6, biotinu, kyseliny listové, kyseliny pantotenové a cholinu. Celých 45 % prášku tvoří výborně stravitelné bílkoviny, je tak podpořen zdravý růst. Zelené nápoje hojí vředy a chrání povrchové tkáně a sliznice. Rostlinná míza je bohatá na chlorofyl, ten se používá k osvěžení krve, má protizánětlivý a dezinfekční účinek. Cení se také pro své deodorační vlastnosti.

Ječmen  pomáhá skutečnému zázraku-tělu léčit se samo. Není to lék, přesto podporuje sebeuzdravení. Je to dáno například jedinečným antioxidantem (2“-0-GIV), který disponuje mnohem silnější antioxidační aktivitou, než vitamin E. Produkt je zpracován velmi šetrně, proto obsahuje široké spektrum živých enzymů. Mladý ječmen je možno použít jako náhradu jednoho platného denního jídla.

  

V jakých oblastech ječmen  pomáhá?

·         léčí nemoci kůže;

·         zpomaluje buněčné stárnutí;

·         pomáhá při nadváze;

·         je účinný proti zácpě;

·         je prospěšný u chudokrevnosti (anémii);

·         zlepšuje výrazně krevní obraz;

·         potlačuje růst rakovinných buněk;

·         pomáhá při normalizaci hladiny cukrů v krvi;

·         je vhodný také pro přecitlivělé s Crohnovou chorobou;

·         pomáhá při pohybových potížích;

·         je prospěšný při kardiovaskulárních onemocněních;

·         léčí a pomáhá při dýchacích potížích (astmatu);

·         reguluje hladiny cholesterolu, LDL cholesterolu;

·         zlepšuje spánek, myšlení a paměť.

 

Jak ječmen užívat?

Doporučuji 2-3x denně čajovou lžičku extraktu nejlépe 20 min. před jídlem. Dětem stačí poloviční dávka, starší nebo nemocní lidé by naopak měli dávkování zvýšit. Totéž platí pro trpící překyselením. Nalijte do šejkru studenou či vlažnou vodu (při teplotě 48 stupňů se důležité látky ničí), přidejte zelený prášek a protřepte. Vznikne tak nápoj z rostlinné mízy oplývající životem, pijte jej po malých doušcích. Brzy si zvyknete na travní chuť a nápoj si pro jeho osvěžující účinky oblíbíte. Pokud jej užíváte na lačný žaludek, dodá vám energii, veškeré živiny a oživí a projasní mysl. Vzácně se po užití ječmene  mohou zhoršit příznaky onemocnění, je to signál počátku řešení problému. V pití nápoje je vhodné vytrvat.

 

Nejčastější otázky na ječmen 

Je nápoj z ječmene  vhodný pro děti?

Šťáva má podobné pH jako mateřské mléko, vytváří tak přirozené prostředí v organismu. Pro děti je vhodný co nejdřív po odstavení od prsu.


Jaký je přínos ječmene  pro diabetiky?

Reguluje zásaditost v těle, tím upravuje průchod cukrů skrze střevní stěny. Hladina cukru v krvi se postupně normalizuje. Zelená strava nemoc ruší, není lékem, ale přesto skutečně léčí.


Obsahuje ječmen  lepek?

Nikoliv, listy ječmene lepek (gluten) neobsahují.
 

K čemu jsou užitečné enzymy z ječmene ?

Podporují chemické reakce v těle. Bez nich není života. Každý z nás má v sobě konečné množství enzymů, jehož vyčerpání znamená smrt. Tepelně zpracované jídlo vysává naše přirozené zásoby. Bez přítomných (exogenních) enzymů ve stravě je třeba použít enzymy vlastní (endogenní).

Jak se ječmen  doplňuje s chlorellou ?

Ječmen chlorellu předčí svou rychlostí vstřebávání, enzymatickou hodnotou, jemností působení a spojením s pitným režimem. chlorella je naopak nedosažitelná svým obsahem chlorofylu, vlákniny a růstového faktoru CGF. Je vhodné oba produkty kombinovat.

Jaký je rozdíl mezi lisovaným travním nápojem a nápojem z drcené trávy?

Naprosto zásadní. Lidé nejsou ke konzumaci travin uzpůsobeni tak jako přežvýkavci. Travní vláknina může být problémem pro přecitlivělé lidi. Drcená a sušená tráva je potravina sice komplexnější a levnější, ale méně využitelná a méně bezpečná. Ječmen je sušený travní nektar, který nedráždí a je 100% vstřebatelný.

Proč používat ječmen  ve formě nápoje a ne ve formě tablet?

Forma nápoje je vstřebatelnější. Proces vstřebání začne v ústech a během 20 minut je nápoj stráven. Má velmi rychlý nástup energie a stravitelnost nutričních látek je maximální.

 

Chlorella pyrenoidosa 

Chlorella  je širokospektrální očistný prostředek. Je to jednobuněčná sladkovodní řasa smaragdově zbarvená podávaná ve formě tablet. Antioxidanty v ní obsažené brání smršti ze strany volných radikálů. Tím snižují riziko poškození buněk i samotného DNA. Minerální látky a stopové prvky zvyšují schopnost buněk vázat vodu a vyplavovat odpadní látky. Vytěsňují též jedovaté kovy a brání jejich hromadění v organismu. Nukleové kyseliny a aminokyseliny jsou stavebním materiálem k přestavbě poškozených buněk, čímž se snižuje množství buněčného odpadu. Chlorella obsahuje široké spektrum vitaminu řady B, což zvyšuje odolnost vůči stresu, a tím se snižuje množství škodlivých látek vzniklých z emočního vypětí. Chlorofyl působí protizánětlivě a urychluje hojení poškozené tkáně. Pevná vláknina mechanicky odstraňuje nánosy odpadu přichycené v trávicím traktu. Váže na sebe jedovaté látky a těžké kovy a vynáší je ven z organismu. Díky zásaditému působení se reguluje pH a vytváří podmínky ke správnému fungování imunitního systému. Zvyšuje imunitní odpověď organismu, který se stává odolnějším v boji s viry, bakteriemi, plísněmi a rakovinou.

 

V jakých oblastech chlorella  pomáhá?

·         omlazuje organismus;

·         čistí a zásobuje naše tělo;

·         vitalizuje buňky;

·         zvyšuje imunitu;

·         působí zásadotvorně;

·         podporuje trávení;

·         stimuluje růst a vývoj člověka;

·         působí preventivně proti rakovině;

·         pomáhá diabetikům;

·         zmírňuje záněty, vředy a alergie;

·         působí proti stresu;

·         chrání srdce a cévy;

·         snižuje cholesterol;

·         hojí rány, bércové vředy;

·         hojí záněty dásní, afty;

·         snižuje cholesterol;

·         omezuje astmatické záchvaty;

·         je prospěšná u chudokrevnosti;

·         prevence osteoporózy;

·         proti oparům;

·         zlepšuje spánek, myšlení a paměť;

·         chrání před degenerativním onemocněním;

·         prodlužuje mládí buněk;

·         snižuje tělesné pachy.

Jak chlorellu  užívat?

Užívání chlorelly závisí na naší hmotnosti-čím více vážíme, tím máme větší potřebu, na skladbě jídelníčku-čím méně ovoce, zeleniny a celozrnných potravin-tím vyšší potřeba, stresu-čím je ho více, tím je vyšší potřeba, prostředí-čím víc toxicity, tím roste potřeba, životním stylu-čím méně pohybu, čím rychlejší život, potřeba chlorelly roste, a posledně na míře momentální únavy a vyčerpanosti. Obecně se doporučuje mužům 5 gramů, ženám 4 gramy, dětem 1-3 gramy denně. Lidé s krvácejícími dásněmi kvůli hojivému vlivu chlorellu cucají až 10x denně, jinak doporučuji zapíjet čistou vodou. Lze užívat po jídle i mezi jídly.

 

Nejčastější otázky na chlorellu 

Je chlorella vhodná pro děti?

Ano, snižuje se tím množství respiračních onemocnění a zvyšuje se imunita. Děti rychleji rostou a vyvíjí se. Doporučuje se užívat chlorellu až od 3 let, a to z důvodu možného vdechnutí. Mladším dětem je možné tablety rozdrtit na prášek a podat jim přijatelným způsobem, např. do jogurtu.

Kolik chlorelly  užívat při nemoci?

Záleží na druhu onemocnění, je možno zvýšit přísun na 10-20 gramů denně. Nezapomínejte na dostatečný pitný režim.

Neruší se užívání chlorelly  Při s jinými doplňky stravy?

Nikoliv. chlorella jejich využitelnost zvyšuje. Při pravidelném dostatečném užívání chlorelly není zapotřebí výrazného doplňování jinými prostředky, kromě těch, které potřebujete kvůli individuální indispozici, sezonní potřebě, nemoci atd.

Je chlorella  vhodná pro sportovce?

Ano, je užitečná při všech druzích fyzických a psychických zátěží. Růstový faktor CGF urychluje růst namáhaných tkání a urychluje výstavbu těla. Též se zvyšuje hladina energie. Sportovci si chlorellu chválí pro její očistné vlastnosti.

 

a ještě jednou, trochu jinak :-)



V současné stravě mnoha lidem chybí důležité látky. Ve většině případů je to způsobeno nedostatečnou konzumací zeleniny a ovoce. Kdyby všichni lidé začali jíst více zeleniny, pomohlo by jim to? Do značné míry ano, ale je důležité si uvědomit, že dnešní půda je kvůli špatnému zemědělství „vyždímaná“ a díky tomu ani rostliny nemají vše co by potřebovaly. Z toho vyplývá, že nám to, co potřebujeme my, neumí dát v plné výši.

1.    Výživa – doplní nám potřebné prvky, aby naše tělo mohlo spolehlivě fungovat a regenerovat se.

2.    Vyčištění těla – se vším, co do sebe dáváme přichází i odpad (pokud jídlo není odpad samo o sobě ;)). Jestliže se znečistí trávicí trakt, tak jídlo nemůžeme úplně zužitkovat. Jíme nekvalitní potraviny a ještě si jejich kvalitu snižujeme. Chlorella na sebe váže těžké kovy a chemické látky a vynáší je z těla ven. Ječmen díky vysokému počtu antioxidantů ničí volné radikály. Jako vedlejší efekt může být i nižší váha.

3.    Zásadotvornost – Berou živnou půdu kvasinkám, plísním, zánětům a jiným.

4.    Synergie – oproti potravinovým doplňkům obsahují obrovské spektrum vitamínů, minerálů, stop. prvků, aminokyselin, enzymů, fytolátek ad. Spolupracují spolu a tím se jejich hodnota několikanásobně zvedá. Izolované látky nedokáží udělat tolik práce, jako velké spektrum více látek.

5.    Životní styl – často se stává, že lidé po začátku užívání zelených potravin se začínají i jinak stravovat, více sportovat a mají úplně jiné chutě. Zlepšuje se i psychika.

Díky všem výše zmíněným důvodům (našlo by se jich určitě o něco víc) může člověk konečně začít žít na 100%. Jeho tělo i mysl se začne léčit, omládne a bude se cítit naprosto skvěle a pln energie.

 

Kde se pěstují zelenáči našeho dodavatele?



Na trhu je velké množství zelených potravin, ale jak si vybrat ty pravé a je v tom opravu nějaký rozdíl? 

1.    Ječmen je pěstován na vyschlých jezerech, které se zavlažily a tím znovu ožily. To znamená, že půda je plná živin, které předává dále do rostlin. Ty jsou potom plné živin a navíc se nemusí hnojit. V okolí nejsou žádné továrny, města a nic, co by mohlo zhoršovat kvalitu vzduchu a tudíž i ječmene. Díky tomu, že je v okolí jen „poušť“ neroste společně s ječmenem moc plevele. To znamená, že se nemusí používat chemické postřiky.


Chlorella
 je pěstována v Tchaj-wanu v kvalitní vodě a na přímém slunci. Většina prodejců chlorellu pěstuje v halách a ta se nedokáže plně vyvinout. Z znečištěné vody na sebe natáhne škodlivé látky a do těla je může dodat, i když ji jíme kvůli funkci opačné.



2.    Oba dva produkty jsou důkladně kontrolovány.



3.    Ječmen se zpracovává technikou odšťavnění a následným usušením za nízkých teplot. Díky odšťavnění se z ječmene stává šťáva bez travní vlákniny, která může podráždit žaludek. Také se tímto procesem stává o mnoho koncentrovanější. Suší se za nízkých teplot, protože se za vyšších teplot ničí důležité enzymy, které v naší stravě jsou v nedostatku.


     Chlorella prochází procesem desintegrace (narušení buněčné stěny). Bez tohohle kroku jsou látky obsažené v chlorelle, pro člověka, nevyužitelné.



4.    Ani do jednoho se nepřidává nic navíc. Ječmen je čistý ječmen a chlorella je čistá chlorella.

 

5.     Díky spotřebitelům je  poušť v Utahu přeměněna v obrovské zelené pole. Koupí přispíváme i na výrobu kyslíku, zaměstnání lidí a jiné ekologické výhody. Procento z výtěžku jde na pomoc sociálně slabším pacientům Eurokliniky.

 


zpět na INDEX další strana ( 7 ) CHLORELLA - Dr. Steenblock


266