April 2020Jindra Š.

 

Student Jindra představuje ječmen a chlorellu:


Ahoj Petře, Lenko, Kamile, Sašo, Tondo...
Tento návod se Ti dostává do rukou protože člověk, kterému na Tobě záleží Tě přivedl k užívání Zelených potravin.
Velmi si vážím Tvého rozhodnutí pro změnu, kterou ses rozhodl udělat. Zařazení dvou Zelených Přátel; Ječmene a Chlorelly
do Tvého jídelníčku může mít velmi pozitivní vliv na Tvoji budoucnost.
Proto si tímto papírovým průvodcem dávám za cíl podpořit Tě hlavně v prvních dnech, aby ses vyhnul případným krušným
chvilkám. Jednoduše chci abys nejen Zelené potraviny užíval, ale aby sis je taky užíval. Na následujících řádcích najdeš odpovědi na otázky mých přátel, kteří kdysi začali jíst Zelené potraviny (ZP) stejně,
jako dnes začínáš i Ty. Jejich zkušenosti a jejich nejčastější otázky jsem sepsal do tohoto návodu.

Co jsou to Zelené Potraviny?
Zelené potraviny nejsou žádným moderním lékem či zázračným doplňkem.
Jsou velmi kvalitní stravou, která umožňuje projevit našemu tělu jeho plný potenciál.
Zelené potraviny jsou ve své podstatě koncentrovaná zelenina – čerstvá a kvalitní.
Nekladou si však za cíl nahradit zeleninu ani jiné potraviny.
Jejich smyslem je přinést to, co si dnes v obchodech již nemůžeme koupit a přitom nám to tak zoufale chybí – kvalitní potraviny.

Jak správně začít užívat ZP?
Doporučuji během prvního týdne, nechat své tělo zvyknout si na užívání ZP.
Ječmen pij hlavně pravidelně a to min. 3x denně (ráno po probuzení, před obědem a odpoledne).
U chlorelly - než si zvykneš pít více vody doporučuji denně jíst pouze 15(3x5) chlorellek. Důležité je rozkousat ji v ústech,proslinit a zapít sklenicí čisté vody.
Pokud bude po týdnu užívání vše v pořádku, můžeš se vrhnout do užívání si Zelenáčů naplno.

Chlorella

Chlorella čistí a očišťuje naše těla i mysl.
Motto: Chlorellou se dnes čistíme proto, abychom se zítra něčím jiným nemuseli léčit. Chlorelly jíme tím více, čím více vážíme a čím jsme starší. Základem je sníst alespoň 1 chlorellu na každé 2kg své tělesné hmotnosti denně.
Například vážím-li 70kg, sním denně 35 chlorell.
Jsem-li žena, která chce nejen zůstat zdravá, ale i krásná, dám si ještě navíc i 1 chlorellu za každé 2 roky svého života. Takže 50kg žena ve věku 36 let sní denně 25+18=43 chlorell.
Barva Tvé stolice Ti nejlépe napoví, zda Tvé tělo má dostatek chlorelly pro svoji každodenní očistu – je to jednoduché: čím tmavší je Tvá stolice, tím lépe.Optimum je černá se zeleným nádechem
Chlorella obsahuje velké množství vlákniny, která vymetá z našich střev toxické nánosy staré i několik let. Tyto nánosy se dokáží vyplavit z těla ven pouze pomocí čisté vody, kterou vypijeme. Proto je potřeba chlorellu pokaždé zapíjet sklenkou čisté vody(ne čajem), jinak se Ti můžou objevit detoxikační projevy způsobené rozpohybováním nánosů ze střev (bolest hlavy, zácpa, únava, pupínky...).
Tvé tělo si na ZP teprve zvyká a pro prvotní očistu potřebuješ více vody.
Jestli piješ dostatek vody poznáš nejlépe podle čirosti své moči. Čím je Tvá moč světlejší, tím lépe: Otimální je čirá, bezbarvá jak voda.

Kdy a jak správně užívat Chlorellu?
Já chlorellu koušu s vodou v puse většinou po jídle. Cítím, že mi pomáhá lépe trávit a to hlavně pokud sním něco nepříliš zdravého.
Zbylé chlorelly, které jsem nestihl sníst přes den si rozkoušu večer těsně před spaním. Mám pak klidnější noc a dobrý pocit že jsem pro sebe něco i dnes udělal. Mimochodem dokonale čistí zuby.

Ječmen


Motto: Nápoj z mladého Ječmene dnes pijeme proto, abychom mohli i zítra jíst co nám chutná.
Ječmene pijeme tím více, čím více chceme energie a čím méně máme pohybu. V praxi to znamená dát si ječmen 2-4x denně:
Ráno po probuzení nás Ječmen probouzí ze spánku a dodává nám energii pro dobrý start dne. Díky Ječmeni před obědem nesníme tolik jídla a pomáhá nám jej rychleji strávit. Odpoledne po práci nám Ječmen dodá energii. Večer, před spaním nám pomáhá rychleji usnout a po celou noc regenerovat organismus pro svěží probuzení.

FAQ

Jak připravit chutný Ječmen?
(C)hutný - smetanový ječmen plné chuti lze připravit rozmixováním 2 lžic Ječmene v ½ litru studené vody z vodovodu. Doporučuji spíše dávat ječmen do vody, než obráceně – prášek se nelepí na dno šejkru či sklenice.

A co když mi Ječmen nebo Chlorella nechutná?
To se obvykle stává protože máme v ústech kyselo. Nejčastěji z přemíry konzumace vařeného a nedostatku syrové stravy. Chemická reakce zásaditého Ječmen není pro naše překyselené chuťové buňky nic příjemného. Užívání ZP nám vyrovnává pH v našem těle.A přibližně po jednom týdnu poctivého užívání ZP se nám v těle i v puse pH upraví a Ječmen začne chutnat skvěle i Tobě.
Pokud si ani po týdnu na chuť Ječmene nezvykneš, je možné případně chuť připraveného ječmene zjemnit přidáním 3 kapek kvalitního olivového oleje.

„Je pro mě důležitější Ječmen, nebo Chlorella? Odpovím Ti proti-otázkou: Je pro zdravý vývoj dítěte důležitější matka nebo otec?
Ječmen sice obsahuje spousty vitamínů a minerálů, ale k čemu je to platné, když máš zanesená střeva, které tyto dary nemohou naplno vstřebávat?
Na druhou stranu chlorela Tvá střeva skvěle očistí, ale k čemu Ti jsou skvěle očištěná střeva, když Tvé tělo nemá odkud načerpat dostatek kvalitní výživy-vitamínů, minerálů, enzymů, stopových prvků a dalších látek nutných pro Tvé zdraví?

Je možné se zelenými potravinami předávkovat?
Nikoliv.. Zelených potravin lze užívat i libovolně více než je Tvé vypočtené množství.
Poslouchej své tělo, samo Ti napoví kolik ZP jíst. Pokud se cítíš pod tlakem, např. stres, zkoušky, sport, zátěž, nemoc apod., je vhodné si zdvojnásobit příjem ZP. Zelenáče jsou zdravé jídlo, omezení či předávkování nehrozí.

Je možné zelené potraviny používat i zevně? Samozřejmě, například nalít ječmen na popáleniny – ozdravný efekt chlorofylu napomáhá hojení a předchází komplikacím (zanícení) při uzdravování.
Rozdrcenou chlorellu na prášek lze nasypat přímo do otevřené rány – extrémně zrychluje proces hojení a brání zanícení rány. Mast vyrobenou z vepřového sádla smíchaného s nadrcenou chlorellou lze natřít na ekzémy.

„Mohou ZP užívat i domácí mazlíčci (psi, kočky, křečci)?“ Ano! Jsou to živé bytosti stejně jako my lidé. I oni potřebují kvalitní výživu a čistit své tělo. Nabídněte jim ZP a uvidíte sami, jak jim chutnají a prospívají. Navíc ušetříte za veterináře - zdravá zvířátka jej nepotřebují.

Mohou jíst ZP maminky, budoucí maminky a děti? Můžu Tě ujistit, že zelenáče jsou pro ně tou nejlepší potravou. Organismus se sám postará aby ZP pomohly tam, kde mají a aby očista byla pro bezpečná a přirozená.
Matčino tělo se nečistí ani přes placentu ani přes mléko, ale přes ledviny, potem a stolicí.

Kde můžu doma uložit mé Zelené potraviny? Chlorella se cítí nejlépe ve tmě v keramické nebo dřevěné dóze. Pokud žádnou dózu nemáš, můžeš si chlorellu zatím ponechat v sáčku.
Ječmen je jako miminko, nemá rád, když na něj svítí Sluníčko (např. na okenním parapetu). Také nemá rád, když zůstane venku v autě - teploty nad 40°C a pod 0°C ničí živé enzymy - to se pak projeví na zkažené chuti ječmene.
Uvnitř Ječmene najdeš absorbéry vlhkosti–ty nejsou k jídlu, chrání ječmen před vlhkem – přesto doporučuji dózu vždy pečlivě zavírat a nenechávat ji ve vlhkém prostředí /v koupelně/.

„Viděl jsem u tebe šejkr a krabičku... Ano, jsou skvělí pomocníci. Šejkr si beru hlavně na cesty a krabičku mám stále v batohu.
Tvůj poradce Ti poví jak je můžeš získat i Ty.

Měl bych si dát na něco pozor při užívání ZP? Ano, je několik věci na které Tě upozorním:
Autoimunitní onemocnění, ekzémy, revma
Autoimunitní onemocnění je porucha imunity, kdy Tvůj imunitní systém bojuje proti Tobě samému. ZP kromě jiného posilují imunitu, což by Ti na začátku mohlo přitížit. Doporučuji užívat chlorellu pozvolna (začít na 3x1 denně) a sledovat své reakce během postupného zvyšování množství chlorelly (3x2, 3x3, 3x4 ... 3x20).
Když máš zácpu
Chlorella uvolňuje staré nánosy ze střevní stěny a hromadění těchto nánosů způsobuje zácpu. Pomůže zdvojnásobit příjem čisté vody (nikoliv čaje, kávy, minerálky apod.. opravdu čisté vody z vodovodu). Případně si můžeš zacvičit např. udělat 20 dřepů. Také pomáhá rozložit si užívání chlorelly do celého dne po menších dávkách třeba 7x2 chlorell, ale hlavně je potřeba stále chlorellu zapíjet vodou.

ZP a užívání léků Užíváš-li nějaké léky, doporučuji Ti chlorellu jíst min. hodinu před užitím svých prášků! Chlorella by se neměla potkat v žaludku s Tvými léky. Mohla by v rámci detoxikace snižovat jejich účinek. Proto nedoporučuji např. antikoncepci jíst současně s chllorellou.
Vážná onemocnění či operace, klinická léčba, apod.
Obecně platí pravidlo, že pokud užíváš pravidelně léky, je vhodné konzultovat užívání ZP se svým lékařem a se svým poradcem ZP. Toto je důležité zejména u užívání léků na ředění krve.
I když nejsme lékaři ani terapeuti, čerpáme znalosti z databáze tisíců spokojených zákazníků, kterým ZP pomohly se uzdravit z řady různých(i chronických) onemocnění.

Přeji mnoho příjemných zážitků během užívání zelených potravin. Váš Jindra :-)


zpět na  INDEX další strana (10)  REFERENCE


237